چرا باید برندتان را ثبت کنید؟

برند چیست ؟

برای شناساندن بهتر و دقیق کالا ، خدمات و ارزش دادن به کالا و خدمات ارائه شده و تمایز بخشیدن کالاها و خدمات از یکدیگر بهتر است به ثبت برندبپردازیم.خیلی ها برای کالا و خدمات خود دارای برند می باشند، اما کسانی که کالای خود را به عنوان برند به ثبت نرساندند ، نمی توانند از برند خود حمایت و از سوء استفاده از آن جلوگیری کنند، چون امکان دارد برند های مشابه و یا حتی عین برند خود محصولاتی را ارئه داده و این امر باعث ضرر جبران ناپذیری شود.مراحل ثبت برند در شرکت ژیهات به شما کمک خواهد کرد.
با برند که یک آرم و سمبل برای کالا و یا خدمات ما به شمار می آید، می توان فروش را بالا ببریم و این گونه به کالا و خدمات خود ارزش دهیم. برای طراحی برند محصولات باید تمامی جوانب را در نظر بگیریم:
از روحیات و علایق مشتریان گرفته تا موقعیت و شرایط مراکز فروش، پس یک برند همه جوره باید دارای هویت باشد تا بتواند معرف محصولت تولیدی ما باشد.هنگامی که به طراحی و ثبت برند می پردازیم و این گونه باعث شناساندن کالای خود و ثبت آن در خاطر افراد می شویم باید همیشه در حفظ کیفیت آن هم بکوشیم چون افراد مصرف کننده فقط کیفیت محصولات و خدمات ارائه شده برایشان حائز اهمیت است نه چیز دیگر، پس میتوان گفت یک برند با توجه به کیفیت کالا و خدمات در ذهن ها جای می گیرد نه هزینه هایی که برای ثبت ، طراحی و تبلیغات آن صرف شده است و با تجریه های تلخ افراد از کیفیت محصولات و خدمات یک برند می تواند برای همیشه نابود شود، پس می توان با انتخاب و ثبت برند به محصولات و خدمات خود ماهیت اجتماعی داده و با حفظ کیفیت آن را در ذهن مردم جای دهیم.ماهیت اجتماعی برند یعنی چه؟یعنی افراد نسبت به آن ادعای مالکیت کرده و آن برند را برند مورد علاقه خود بدانند.
یک برند خوب باید بتواند نوع محصول و هدف از تولید آن را نشان دهد و با کوتاه بودن و سادگی خود در ذهن ها به راحتی جا بگیرد و تمامی شرایط قابل ثبت بودن را داته باشد تا حمایت حقوقی شود : مثلا تکراری نباشد یا نتوان آن را با چند تلفظ بیان کرد فقط به یک شکل بتوان آن را خواند و خلاف قوانین اخلاقی نباشد.
یک برند در یک شرکت می تواند برای اجناس مختلف تولید شده به صورت مختلف و برای هر محصول به یک شکل خاص به ثبت برسد یا برای یکسری از محصولات برند مخصوص به ثبت برسد و یا یک برند مشخص و واحد به ثبت برسد که روی تمامی محصولات مختلف تولید شده که دارای اسم و استفاده های مختلف هستند به ثبت برسد.یک شرکت می تواند نام خوراهم تبدیل به برند کند.

ثبت برند برای اشخاص حقیقی و حقوقی به چه صورت و دارای چه مراحلی است؟

۱- مدارک مورد نیاز ثبت برند برای شخص حقیقی
۲- جواز ثبت برند یا پروانه کسب
۳- کپی شناسنامه و کارت ملی
۴- تصویر علامت به ابعاد ۶در۶ به تعداد ۱۲عدد
۵- دربرگه ای جدا توضیحی دریاره آن طرح و اثبات وجود آن در فرهنگ لغات
۶- اگر برند انتخاب شده لاتین باشد نیاز به کارت بازرگانی دارد.
۷- ثبت این برند برای خود شخص می باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند شخص حقوقی:

۱- جواز کسب
۲- مدارک شرکت و روزنامه آگهی تاسیس آن
۳- کپی شناسنامه و کارت ملی شخصی که در شرکت دارای حق امضا باشد.
۴- تصویر علامت به ابعاد ۶در۶ به تعداد ۱۲عدد
۵- دربرگه ای جدا توضیحی دریاره آن طرح و اثبات وجود آن در فرهنگ لغات
۶- اگر برند انتخاب شده لاتین باشد نیاز به کارت بازرگانی دارد.
۷- ثبت این برند برای شرکت می باشد.
همانطور که همه می دانیم یک برند در صورت تکراری بودن و یا حتی داشتن وجه تشابه با برند دیگر به دلیل به اشتباه افتادن مشتریان و جلوگیری از سوء استفاده به ثبت نمی رسد اما چگونه باید از این امر باخبرشد؟
از طریق موسسات حقوقی و گرفتن استعلام می توان از به ثبت رسیدن یا نرسدن برند آگاه شد .

اگر تصمیم به ثبت برند دارید مدارک مورد نیاز ثبت برند را می توانید در این مطلب بخوانید.

کارشناسان و وکلای ثبت ژیهات افتخار دارند تا کلیه ی خدمات مربوط به ثبت شرکت ها و تغییرات آنها و ثبت برند را در کوتاه ترین زمان ممکن به سرانجام برسانند ،ثبت راهنما با دارا بودن بیش از ۱۰ هزار مشتری و سابقه ای درخشان در این زمینه بهترین انتخاب برای انجام امور ثبتی شرکت شماست. برای کسب اطلاعات در این زمینه با ما تماس حاصل فرمایید :
تماس در ساعات اداری : ۰۲۱۴۴۹۷۹۴۳۴
تماس همه روزه از ۸ الی ۲۲ : ۰۹۱۲۸۹۶۳۱۲۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *